Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na hasičce jsme měli veselo

24. 3. 2010
Děti ani tak nezajímá, k čemu je čerpadlo a jak vypadá, ale zajímá je vše co jde mačkat. Oči dětí vyhledávali všechny možné tlačítka. Pravděpodobně hledali to správné tlačítko na sepnutí sirény. Třikrát jsem tak musel vysvětlovat, že tlačítko v garáži slouží pro rozsvícení světel. Aby děti odešly spokojené, zmáčkli jsme alespoň tlačítka na majácích a houkačce. Slova z úst dětí typu „to je drsné“ , „ fakt suprovní“, potvrzovala, že majáky je zaujaly nejvíce.

Děti byly seznámeny se všeobecnou činností hasičů, bylo jim řečeno kde hasiči zasahují, kamže se vlastně dovolají jejich rodiče, když volají na 112 nebo 150, a také byla dětem ukázána výstroj hasičů.  

Za strávený čas na hasičce nám děti předaly namalovaný obrázek hasícího hasiče, který si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Náhledy fotografií ze složky Děti ze školky na hasičce