Mira Adámek obletěl Moravu...

19. 5. 2010

Některá česká periodika, zabývající se zpravodajstvím vydala ve středu ve svých výtiscích fotografii našeho kolegy Mirka Adámka.

Mirek Adámek s námi společně zasahoval při zpevňování hráze v Hodoníně. Pravděpodobně se líbil novinářům tak, že jeho fotografii otiskli v denících Dnes a Blesk.

Když jsem se Mirka ptal, jak to dokázal (jestli třeba něco fotografovi nepodstrčil), tak mi řekl, že staršího "vola" už tam asi fotograf nenašel.

Je pravda, že Mirek už je nějaký ten pátek v důchodu, ale pořád se snaží pomáhat při různých kalamitách. Je jasné, že v jeho letech nemůžeme chtít, aby podával výkony jako mladý kluk.

V Hodníně jsme před ním smekli pomyslný klobouk.

Co třeba, může takový hasič v letech dělat u zásahu?

Při požárech může provádět  průzkumy okolních objektu a jejich hlídání, což je velmi důležité.

Při dopravní nehodě se třeba usměrňuje provoz.

Při odčerpávání vody postačuje sem tam očistit okolí čerpadla od naplavenin.

V Hodoníně jsem chtěl Mirkovi navrhnout, aby jenom upravoval donesené pytle na hrázi, ale nechtěl jsem, aby se cítil jako "stařík", tak jsem raději mlčel.