Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ford už stojí v garáži

26. 3. 2010
Rada města Velké Pavlovice již schválila na svém zasedání dodavatele staršího dopravního automobilu pro JSDH Velké Pavlovice. Jak už jsem psal v jiném příspěvku, žádná ze šesti oslovených firem zabývající se přestavbou hasičských vozidel na poptávku po dopravním automobilu nereagovala. Proto byl vybrán dodavatel, zabývající se prodejem starších vozidel a který vlastně jako jediný podal nabídku. Místní autobazar Tokra.
Jednatel firmy Radek Kaderka zakoupil vozidlo dle našeho přání a provede na něm za pomocí odborných firem úpravy a poté jej kompletně vybavené prodá Městu – zřizovateli jednotky.
Nejedná se o žádný nestandardní postup. Přestavba požárních vozidel ze starších – již používaných civilních aut je u nás povolena. Akorát že, firmy zabývající se přestavbou požárních speciálů vlastní veškeré potřebné dekrety a povolení k montážím různých částí vozidel a Radou vybraný dodavatel musí nechat vozidlo předělávat od jednotlivých odborných firem. Jak už jsem psal dříve: „Firma co montuje vysílačky namontuje vysílačku, firma co montuje maják namontuje maják, firma co lepí polepy nalepí polepy.“

V odborné firmě v Brně (RTZ Holding,a.s.) byla včera dohodnuta montáž majáků a také by tato firma měla přichystat zapojení k vysílačce. Oslovena již byla také firma Stillus z Kobylí, aby vozidlo polepila polepy s reflexními prvky dle vyhlášky, které vzhled požárních vozidel upravuje.

Přestože je vozidlo už v hasičské zborjnici, stále je majetkem autobazaru Tokra automobily. Odborné firmy budou pracovat na vozidle právě zde.

 

Náhledy fotografií ze složky Ford Transit, 2.0TDdi