Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se (ne)povedlo na Dnu dětí a oslavách s tím spojených

1. 6. 2010

Nemyslel jsem tím, že Vám tady budu psát, nějaké věci, kterých si každý všiml, ale podělím se s Vámi o závadách tzv. skrytých. Které jste se nedozvěděli nebo dokonce jsem se o nich nedozvěděl ani já.  Také mám pro Vás jednu výzvu, ale to až na konci.

Ták třeba, začnu největším průšvihem. Při přestříkávání sýpky z otočných proudnic na cisternách se nám (se mně) podařilo pozvednout šindel na střeše sýpky. Jeden se dokonce otočil. O problému jsem informoval Moravskou Agru a jakmile se počasí umoudří, musíme šindel vrátit zpět. Tímto pozdravuji holky, které do mne "rýpaly", zda skutečně sýpku "přestříknu".

Další problém nastal, když bylo předváděno správné a nesprávné hašení vzplanutého oleje. Nejprve kluci do hořícího oleje nalili vodu a simulovali tím velmi špatné hašení pánvičky v kuchyni. Voda s olejem vzplane silným plamenem a pokud je ještě nad sporákem digestoř s mastnotou, je vymalováno. Následky bývají tragické. Protože nebyla přichystána další nádoba, nemohli jsme ukázat hašení správným způsobem (zakrytí hadrem,poklicí aj.) Nebo, že jsme prva mohli ukázat hašení správné, potom olej zapálit znovu a provést hašení špatné? Příště. Alespoň budume mít zase co ukazovat.

Prý hasiči enormně požívají alkoholické nápoje. S klidným svědomím mohu sdělit, že se za celou akci vypilo pouze 200 alkoholických piv a 5 litrů vína. Zato se vypilo 43 nealkoholických, 400 kofol, 54 fruk a asi 6 litrů perlivé vody.  Dodávám, že bečku piva dopíjeli kynologové se psy. Nebo psi s kynology? :-)))

Také bylo zajímavé, když po mně chtěla v průběhu akce Eva Káčerová pro děti omalovánky. Když jsem se zeptal které, tak prej ty co jsem jí slíbil v pondělí okopírovat. No rozchodilo se to.

Možná jste si všimli, že občas nějaké vozidlo z placu odjelo. Třeba natankovat vodu.  Ve spěchu se zapomněla odpojit napouštěcí hadice z hydrantu do vozidla. No a urval se hydrantový nástavec, který se teď bude muset rozdělat, zabalit, odeslat, opravit, doručit a zaplatit. Dobrá zpráva je, že to moc nestojí.

Dále jsme měli v plánu ukázat lidem zvedací vaky. Ty dovedou zvednout několika tunové vozidla pomocí stláčeného vzduchu. Už,už jsme se chystali na ukázku, ale zjistili jsme, že budíky na tlakovou láhev už máme využité jinak. Na láhvi se vzduchem, který je dodáván do bečky s pivem. Další ukázka, kterou si můžeme nechat na příště.

No a na konec ona výzva. Hasiči SŽDC provedli ukázku stříhání hydraulickým nářadím na vozidle. Toto vozidlo nám bylo zapůjčeno a my musíme zajistit jeho celkovou likvidaci. Bylo nám však do pondělí rozkradeno. Kapota, dveře, baterka, kola, rádio, všechno bylo pryč. Z výpovědí svědků jsme však sestavili podobiznu muže, který vozidlo rozkradl. Kdyby jste jej někdo poznal, dejte nám vědět. Podobizna zde

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zlodějíček utekl, šmejd jeden

(Petr H, 21. 6. 2010 16:38)

No, nebo se spíše nechal utéci. Mluvil jsem s ním za Vel.Pavlovicemi u Staroviček a protože jsem u sebe neměl "ajcovky" - gumové rukavice, nechtělo se mně s ním přetahovat. Ale výmluvy měl excelentní. Třeba: Řekl jsem mu, že to bylo naše auto a on na to: "To by mohl říct každý, třeba aj starosta".
To že nám auto zlikvidují v dezolátním stavu a možná bez pár částí jsme měli domluvené dopředu, ale šlo mně o princip.

zlodej vraku a zeleza

(mamina, 16. 6. 2010 13:57)

Ahoj zdravim nase statecne chlapce z pavlovic,den deti byl bezva.Jak to dopadlo s onim zlodejickem?