Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ze soutěže z Kobylí s pohárem

1. 8. 2010

Do Kobylí jsme vyjížděli s teoretickou možností získat pohár. To se nám také podařilo, ale o tom až na závěr.

V Kobylí se sjelo celkem 17 mužských družstev. V prvním kole jsme zaběhli čas 22,05 s, což je taková klasika. Už jsme si zvykli být kolem desátého místa za jakýchkoliv okolností. Ať je družsetv 10 nebo 30.

Ve druhém kole jsme se zlepšili více jak o sekundu a útok jsme dokončili za 20,83s. Peťa Adámek měl sražený terč za 19,08s. Nestačilo to však na lepší než 9. příčku ve výsledkové listině.

V Kobylí běhali i družstva tzv. XXL. Podmínky tohoto kola byly jasné, co možná nejvyšší váha soutěžících. Tato soutěž je v Kobylí tradiční a přemýšleli jsme o startu už vloni.

Družstvo s celkouvou vahou nad 700kg  je ideální, pod 700kg se přičítají trestné sekundy. Naše celková hmotnost mohla být přibližně oněch 700kg, možná i více. Pánové byli pečlivě vybíráni. Od rána nebyli na toaletě a hrozilo, že jim před vážením močové měchýře prasknou. Také jsme si našli maskota kozu Justýnu.

K našemu překvapení se převažování soutěžících nekonalo a tak podle nás "padl za vlast" smysl kola XXL. Dostali jsme se kvůli tomuto i do křížku s některými soutěžícími z této kategorie, kteří se domnívali, že soutěž XXL je o věku. Podle nás je o váze....což napovídá i samotný název  "XXL".  Pravidla nám dovolila startovat a tak jsme si po X letech vyhráli pohár za první místo s časem 19,12s. Nutno dodat, že se běželo na zkrácenou trať 2B.

Za naše družstvo "chlapů" běžel Jirka Novák z Kobylí a Tonda Tuček z Lanžhota. Kluci, kteří dělají standardně zadek( P.Hasil, P.Netopilík), běželi na proudech. R.Konečný si "osedlal" mašinu a savice spojoval Fr.Procinger.  Na stejném místě, jako na jiných soutěžích běžel pouze Bob Píša a to na rozdělovači

Z kobylské soutěže jsme vyjížděli zrovna k požáru do areálu ZD v Zaječí. Protože jsme nebyli schopni zajistit "směnu" ve Vel.Pavlovicích, brali jsme si první výjezdové vozidlo se souhlasem operačního důstojníka na soutěž do Kobylí. (článek ze Zaječí zítra)

Výsledková listina je ve fotogalerii.

 

Náhledy fotografií ze složky Soutěž Kobylí 2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-)))

(Viliam, 2. 8. 2010 10:14)

Gratulujem k zisku pohára :-)))