Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noční soutěž 2014:

Klání v požárních útocích předcházela ještě soutěž v narážení vody do čerpadla. Tuto soutěž jsme v loňském roce uspořádali poprvé. Líbila se a letos jsme ji tedy zopakovali. Nejlepší „narážeči“ byli z Pasohlávek, druzí a třetí skončili domácí soutěžící.

 

IX.ročník soutěže „O putovní pohár starosty města“ začala slavnostním nástupem ve 21.30 hodin. Za pár minut se už připravovalo první družstvo na základně.

První startovalo družstvo mužů z Tvrdonic. Muselo se spokojit s časem 31,13s, protože plánovaně odstoupilo z druhého kola z důvodu konání kulturní akce ve Tvrdonicích.

Zajímavý čas se podařil druhému startujícímu družstvu, mužům z Kobylí. S časem těsně pod 20 sekund  (19,96) si založilo pěkný základ, a protože tento čas v druhém kole Kobylští nepřekonali, stačil jim na celkové páté místo.

V prvním kole se podařil pěkný čas i mužům z Jezeřan-Maršovic(ZN). Sražení terčů v čase 19,95s však považovali za pomalé a tak se ve druhém kole zlepšili na 19,09s. Pro Jezeřany-Maršovice tak celkové druhé místo.

Šestí soutěžili hasiči z Pasohlávek. Potvrdili roli favorita a dosaženým časem 18,16s obhájili první místo z loňského roku. Ve druhém pokuse došlo ještě ke zlepšení na 18,02s, ale rozhodčí jim nakonec provedení požárního útoku neuznali. Pro zajímavost. V tomto neplatném pokuse byl sražen levý terč v čase 17,8s. Z platných pokusů byl nejdříve sražen opět levý terč Pasohlávek v čase 18,06s.

SDH Milovice obhajoval z loňského roku třetí místo a nutno dodat, že obhájil. Kluci z Milovic dali v prvním kole čas 22,50s, ale ve druhém 19,34 což postačovalo na třetí místo.

 

Děvčata možná moc soutěž ve Velkých Pavlovicích nemají v lásce, protože se musí „tahat“ se stejným nářadím jako kluci. Tedy se třemi hadicemi „B“ a ne dvěma jak standardně.  Nejlépe zvládly požární útok na tři „B“ hasičky z Kobylí s časem 23,37s, druhé z Tvrdonic s časem 26,00s a třetí z Lanžhota s časem 36,33s. Ve druhém kole čtyři družstva děvčat pokus nezvládla, takže se počítaly časy z prvního kola. Páté družstvo vítězek z Kobylí totiž svůj čas z prvního kola nezlepšilo.

 

A jak dopadli domácí? V prvním pokuse dosažený čas 49,23s. Ve druhém pokuse došlo ke zlepšení a na celkové osmé místo postačoval čas 21,05s. Levý velkopavlovický proud si však terč srazil v čase 19,77s.

 

 

Více foto zde a tu

Výsledky