Jdi na obsah Jdi na menu
 


13.ročník soutěže v PÚ za námi

V sobotu 13.července se sjelo na tréninkové hřiště TJ Slavoj do Velkých Pavlovic 21 hasičských družstev, která soupeřila o putovní pohár starosty města v požárním útoku.

Ještě před samotnou soutěží ukázali mladí hasiči z Velkých Pavlovic, že i oni umí požární útok. Na provizorní dráze měli za úkol sestříknout plastové láhve z fotbalové branky. Podařilo se jim to bez jakéhokoliv zaváhání jak v prvním tak i v druhém pokuse.

Po dětech proběhla „sranda“ soutěž v narážení dvojic. Dospělí „košaři“ a „půlkaři“ si mohli vyzkoušet, jaký čas potřebují k tomu, aby jim šla voda z čerpadla při narážení (jeden z úseků požárního útoku). Nejlepšího času dosáhla dvojce z Pasohlávek, kterým časomíra naměřila narážení kousek přes sedm vteřin.

Ve 21.30 hod. začala samotná soutěž, která byla zahájena nástupem. Z 21 nastoupených družstev bylo pět družstev žen.

První čas zapsalo do výsledkové listiny družstvo domácích hasičů, terče domácí srazili v čase 21,63s. Po ukončeném prvním kole soutěže vedlo družstvo mužů z Nesvačilky, kdy dosáhlo času 19,35s (první terč 17,8s) z žen bylo nejlepší družstvo  Hrušek s dosaženým časem 31.75s.

V druhém kole se pořadí soutěže trošku změnilo. SDH Pasohlávky se zlepšilo z 19,95 s na 18,79s, družstvo z Jezeřan-Maršovic po nesplněném prvním pokusu dosáhlo času 18,99s a pohár za třetí místo si odvezlo družstvo z Milovic (čas 19,15s). Domácí družstvo skončilo v polovině výsledkové listiny s časem z prvního kola. V druhém kole si čas pohoršilo (22,89,s)

Ženy běžely netradičně na 3B, (ve Velkých Pavlovicích však už tradičně). Nejlépe se s tímto nezvykem popasovala děvčata z Poštorné.  Terče srazila v druhém pokusu v čase 26,31s. Druhá skončila děvčata z Hrušek (31,75s) a třetí z Kobylí (32,01s).

 

Více foto později a potom ještě od J.Procingra zde.

Originál výsledkové listiny zde:    Výsledková listina

Z pohledu místních hasičů dopadla soutěž velmi dobře. Atmosféra na hřišti byla vynikající a nezklamali nás ani diváci. Nemusely se řešit problémy (až na jedno zranění), technika nekolabovala a hlavně nepršelo.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář