Jdi na obsah Jdi na menu
 


V roce 2000 byla jednotka SDH Velké Pavlovice zařazena do JPO II. Tato jednotka vyjíždí do pěti minut od vyhlášení požárního poplachu s dojezdem na místo požáru do 10 minut v prvním poplachovém stupni.

Do roku 1999 byla jednotka prověřována, zda je schopna tento úkol plnit. K tomu patřilo i povolávání do nejodlehlejších obcí okresu. 1. ledna 2000 byla jednotka plně zařazena k plnění všech úkolů. Byla sestavena „zásahovka“ složená z 15 členů, rozdělená do tří směn.

Pro funkci velitelů byli vybráni Petr Adámek, Vojtěch Bezoušek, Miroslav Adámek, Jiří Krčmář a Josef Šváb. Do kurzu pro strojníky byli vysláni David Horáček, Jan Hrabal a Petr Vojta. Do funkce strojníků nastupují i Radek Nesvadba a Radek Konečný, kteří pracují u hasičů SŽDC. Jednotka je vybavena mobilními telefony, na které v případě poplachu zasílá operační důstojník při KŘ HZS v Brně textové zprávy.

Náklady na požární ochranu hradí z části stát, velký podíl však hradí Město samo. Jednotka musela být řádně vybavena technikou, ochrannými obleky, obuví a přilbami.

V roce 2000 byla zahájena přestavba požární zbrojnice, kde bylo mimo jiné počítáno i se sociálním zařízením pro hasiče vracející se ze zásahu. Dále bylo v srpnu téhož roku zakoupeno požární vozidlo CAS 32, na podvozku Tatra 148.

Od roku 2000 se sbor znovu zapojil do kulturního života ve městě. Začal pořádat tradiční hasičský ples, diskotéky, soutěže v požárním sportu apod.

Z finančních prostředků. získaných z kulturních akcí se hradí vybavení Domova hasičů a samozřejmě i vybavení, potřebné při zasahování naši jednotky.

Protože se sbor účastní i soutěží požárního sportu (Požární útok), část financí putuje do tohoto

odvětví.

Sbor dobrovolných hasičů ve Velkých Pavlovicích má k 31.12.2014 50 členů, z toho 14 dětí.

 

Jednotka SDH Velké Pavlovice má od roku 2003 průměrně 50 výjezdů za rok, z toho ¾ činí výjezdy mimo katastr města Velké Pavlovice.(Hustopeče u Brna, Šakvice, Starovičky, Uherčice,Zaječí, Bořetice, Kobylí,Velké Bílovice, Němčičky, Boleradice, Nikolčice, Vrbice, Přítluky, Popice, Kurdějov, Nové Mlýny, Bulhary, Klobouky u Brna, Brumovice)

Při ¼ výjezdů zasahuje jednotka samostatně.

V roce 2011 vyjížděla však JSDH Velké Pavlovice k 78 událostem


Vybavení jednotky SDH Velké Pavlovice

 

Automobil T815-7 CAS 30                                                    r.v.2017

Automobil CAS 20 MAN 4X4           RZ 5B6 2580              r.v.2007

Ford Tranzit - 9 míst                                                              r.v. 2005